×

Lansare editoriala la Muzeul “Paul Constantinescu”

Lansare editoriala la Muzeul “Paul Constantinescu”

154 Lansare editoriala la Muzeul “Paul Constantinescu"Astazi, cu incepere de la ora 12.30, in sala Auditorium a Muzeului Memorial “Paul Constantinescu” din Ploiesti, va avea loc lansarea unei noi aparitii editoriale, intitulata sugestiv “Amurgul trandafirului”, semnata de poeta bucuresteana Maria Toma, membra a Uniunii Scriitorilor din Romania. De asemenea, poeta este membra a Societatii Medicilor Scriitori si Publicisti din tara noasta si a Uniunii Mondiale a Scriitorilor Medici.
“Amurgul trandafirului” este cel de-al 10-lea volum ce a vazut lumina tiparului in cei 15 ani de la debutul poetei. Cartea cuprinde aproape 200 dintre cele mai valoroase poeme. La eveniment vor rosti alocutiuni despre viata si opera poetei Maria Toma, criticul literar Aureliu Goci si inginer Lidia Stoica. La final, publicul prezent la aceasta manifestare se va putea bucura de un un recital de versuri in lectura cunoscutei actrite Doina Ghitescu.
Anemary GRIGORE

SURSA: http://www.ziarulprahova.ro

Partajează acest conținut:

Eu sunt principalul “vinovat” pentru existenta acestei publicații electronice, pretențios numita “Revista”, care își consuma existenta acum în mediul virtual. Sunt un simplu blogger, fără veleități de jurnalist sau studii de specialitate în acest domeniu, fiind economist la baza și manager în activitatea profesionala. Aceasta revista este pentru mine, în primul rand, un hobby, un rezultatul al unei munci zilnice susținută cu mare pasiune și dragoste de tot ce tot ce înseamna frumos în viata (caractere, fapte, locuri), veștile bune și gândirea pozitiva în special, din simpla dorința de a COMUNICA și de a fi mai aproape de OAMENI.

Publică comentariul

You May Have Missed