Cea de-a treia etapa a returului Ligii A Prahova este programata astazi si duminica, runda oferind cateva jocuri interesante. Etapa va fi deschisa de jocurile de la Busteni si Banesti, localnicii urmand sa primeasca replica liderului CSM Campina si, respectiv, Progresul Draganesti.

totpal daily newsTot astazi se mai disputa si jocurile de la Blejoi si Urlati, celelalte cinci partide fiind programate duminica. Cea mai interesanta partida este, de departe, disputa de la Ciorani dintre AFC Astra II si Petrolistul Boldesti. Ambele grupari au in componenta sportivi de valoare, fiind greu de anticipat care va fi rezultatul final. Nici partida de la Maneciu, dintre localnicii de la Avantul si Chimia Brazi nu este de neglijat, mai ales ca amfitrionii vor sa castige neaparat dupa ce ultimul succes in campionat a fost inregistrat pe 21 octombrie.

Programul complet al etapei a XX-a este urmatorul:

  • Caraimanul Busteni – CSM Campina
  • AFC Banesti-Urleta – Progresul Draganesti
  • CS Blejoi – CSO Plopeni
  • Unirea Urlati – Vointa Vadu Parului
  • CS Ceptura – Precizia Breaza
  • AFC Astra II – Petrolistul Boldesti
  • CS Paulesti – AFC Brebu
  • AS Ploiesti – Bradetul Stefesti
  • Avantul Maneciu – Chimia Brazi

Start la Liga B si C

La finele acestei saptamani vor debuta intrecerile de la ultimele doua esaloane judetene. Iata programul primei etape pe fiecare serie in parte, urmand ca rezultatele sa le publicam in suplimentul sportiv de miercuri:

LIGA B, Seria NORD

  • Flacara Malaiesti – Avantul Bertea
  • Gloria Valcanesti – Progresul Alunis
  • Luceafarul Drajna – Tineretul Gura Vitioarei
  • Vointa Magurele – Victoria Olteni
  • Podenii Noi Valeaa Dulce – Gazarul Surani
  • Vointa 2009 Gornet – Tineretea Izvoarele
  • Unirea Tr. Lipanesti – Vointa Varbilau
  • Vointa Livadea – Real Rio Cocosesti
  • CSO Teleajen Valenii de Munte va sta, echipa Stejarul Goruna Cocorastii Mislii s-a retras din competitie si va pierde meciurile cu 3-0.

LIGA B, seria VEST

  • CIS Construct Tariceni – Vulturii Provita de Sus
  • Carpati Sinaia – Viitorul II Poienarii Burchii
  • AS Mislea – AS Tufeni Baicoi
  • Unirea Cocorastii Colt – CS Valea Doftanei
  • Victoria Bordeni – Cetatea Coada Izvorului
  • Petrolul Baicoi – CS Cornu
  • Prahova Nedelea – Tricolor Varnita
  • NG Bratasanca va sta, echipa AFC Filipestii de Padure s-a retras din competitie si va pierde meciurile cu 3-0.

LIGA B, seria EST

  • Tineretul Bucov – Rapid Salciile
  • Stiinta Albesti – Avantul Tomsani
  • SanSar Malu Rosu – Viticultorul Darvari
  • AS Pleasa – Tineretul Berceni
  • Sportul Valea Calugareasca – Inter Ciupelnita
  • Avantul Iordacheanu – Gloria Plopu
  • Prahova 2010 Tomsani va sta, echipa Vointa Ciorani s-a retras din competitie si va pierde meciurile cu 3-0.
  • Viitorul Fulga va sta, echipa Podgoria Vadu Sapat s-a retras din competitie si va pierde meciurile cu 3-0.
  • Echipa SanSar Malu Rosu a fost admisa in campionat, din retur.

LIGA B, seria PLOIESTI

  • Energia Pietrosani – Unirea Teleajen
  • Viitorul Aricesti – Progresul Bucov
  • Petrolul 95 Ploiesti – AS Tinosu
  • Dalina Barcanesti – Fortuna II Brazi
  • CS I Brazi Negoiesti – Viitorul Crivina
  • Petrolul Teleajen Ploiesti – AS Strejnic
  • Intersport Filipesti de Targ – Prahova Targsorul Vechi

LIGA C, seria TERITORIU

  • Unirea Corlatesti Dambu – Gloria Ologeni
  • Tricolor Baltita – CS Brazi
  • Spicul Poienarii Rali – Viitorul Poienarii Burchii
  • AS Potigrafu – AS Balta Doamnei
  • Viitorul Puchenii Mari – Progresul Puchenii Mosneni
  • AS Puscasi – Vointa Habud
  • Viitorul Predesti – AS Romanesti
  • Vointa Manesti – Arizona Zalhanaua
  • Prahova Tinosu va sta, echipa SanSar Malu Rosu s-a retras din competitie si va pierde meciurile cu 3-0.

LIGA C, Seria SLANIC

  • AS Podenii Vechi – Otelul Larissa
  • Tricolor Cotofenesti – Steaua Sangeru
  • Prahovita Magureni – AS Podenii Noi
  • Flacara Filipesti de Targ – Juventus Calinesti
  • Tineretea Poiana Trestiei – CSC Poiana Campina
  • Viitorul Tiparesti – Cocorastii Mislii
  • Soimii Apostolache – va sta, echipa AS Baltesti s-a retras din competitie si va pierde meciurile cu 3-0.
  • Viitorul Margineni va sta, echipa AS Mehedinta s-a retras din competitie si va pierde meciurile cu 3-0.
  • Echipa Cocorastii Mislii a fost admisa in campionat, in retur.

LIGA C, Seria MIZIL

  • Unirea Petrolul Rafov – AS Gura Vadului
  • AS Tg. Vechi – Viitorul Iordacheanu
  • Tineretul Balta Doamnei – AS Gherghita
  • Podgoria Vadu Sapat/NG Steaua – Progresul Boldesti Gradistea
  • Rapid Mizil/Avantul – CS Brazi Popesti
  • Speranta Olari – AS Dambu
  • Avantul Boldesti Gradistea – AS Viitorul Colceag
  • Viitorul Pantazi va sta, echipa Vointa Calugareni s-a retras din competitie si va pierde meciurile cu 3-0.
  • Echipele Podgoria Vadu Sapat si NG Steaua Valcele au fuzionat in pauza de iarna.
  • Echipele Rapid Mizil si Avantul II Iordacheanu au fuzionat in pauza de iarna.
  • Echipa AS Tg. Vechi a fost inscrisa in campionat, in retur.

Cristi DAMIAN – http://www.ziarulprahova.ro

Load More Related Articles
Load More By Mihai Mircea Totpal
Load More In Stiri Prahova

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Check Also

Un reprezentant prahovean, în lotul României la Europenele de Atletism în Sală

Săptămâna trecută s-au închis înscrierile la Campionatele Europene de Atletism în Sală, ca…