Programul partidelor din turul campionatului, ediţia 2011/2012 a Ligii I, stabilit joi, la sediul LPF, este următorul:

Etapa I (22 iulie)

  • FR Cluj – Astra Ploieşti
  • Voinţa Sibiu – Steaua Bucureşti
  • CS Mioveni – Universitatea Cluj
  • Rapid Bucureşti – FC Vaslui
  • Concordia Chiajna – Sportul Studenţesc
  • Petrolul Ploieşti – Oţelul Galaţi
  • Ceahlăul Piatra Neamţ – Pandurii Târgu Jiu
  • FC Braşov – Gaz Metan Mediaş
  • Dinamo Bucureşti – FCM Târgu Mureş

Etapa a II-a (30 iulie)

  • Astra Ploieşti – Voinţa Sibiu
  • Steaua Bucureşti – CS Mioveni
  • Universitatea Cluj – Rapid Bucureşti
  • FC Vaslui – Petrolul Ploieşti
  • Sportul Studenţesc – Ceahlăul Piatra Neamţ
  • Oţelul Galaţi – Concordia Chiajna
  • Pandurii Târgu Jiu – FC Braşov
  • Gaz Metan Mediaş – Dinamo Bucureşti
  • FCM Târgu Mureş – CFR Cluj

Etapa a III-a (13 august)

  • CFR Cluj – Gaz Metan Mediaş
  • Voinţa Sibiu – FCM Târgu Mureş
  • CS Mioveni – Astra Ploieşti
  • Concordia Chiajna – FC Vaslui
  • Petrolul Ploieşti – Rapid Bucureşti
  • Ceahlăul Piatra Neamţ – Oţelul Galaţi
  • FC Braşov – Sportul Studenţesc
  • Dinamo Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu
  • Steaua Bucureşti – Universitatea Cluj

Etapa a IV-a (20 august)

  • Rapid Bucureşti – Concordia Chiajna
  • Astra Ploieşti – Steaua Bucureşti
  • Universitatea Cluj – Petrolul Ploieşti
  • FC Vaslui – Ceahlăul Piatra Neamţ
  • Sportul Studenţesc – Dinamo Bucureşti
  • Oţelul Galaţi – FC Braşov
  • Pandurii Târgu Jiu – CFR Cluj
  • Gaz Metan Mediaş – Voinţa Sibiu
  • FCM Târgu Mureş – CS Mioveni

Etapa a V-a (27 august)

  • CFR Cluj – Sportul Studenţesc
  • Voinţa Sibiu – Pandurii Târgu Jiu
  • CS Mioveni – Gaz Metan Mediaş
  • Concordia Chiajna – Petrolul Ploieşti
  • Ceahlăul Piatra Neamţ – Rapid Bucureşti
  • FC Braşov – FC Vaslui
  • Dinamo Bucureşti – Oţelul Galaţi
  • Astra Ploieşti – Universitatea Cluj
  • Steaua Bucureşti – FCM Târgu Mureş

Etapa VI-a (10 septembrie)

  • Rapid Bucureşti – FC Braşov
  • Petrolul Ploieşti – Ceahlăul Piatra Neamţ
  • Universitatea Cluj – Concordia Chiajna
  • FC Vaslui – Dinamo Bucureşti
  • Sportul Studenţesc – Voinţa Sibiu
  • Oţelul Galaţi – CFR Cluj
  • Pandurii Târgu Jiu – CS Mioveni
  • Gaz Metan Mediaş – Steaua Bucureşti
  • FCM Târgu Mureş – Astra Ploieşti

Etapa a VII-a (17 septembrie)

  • CFR Cluj – FC Vaslui
  • Voinţa Sibiu – Oţelul Galaţi
  • CS Mioveni – Sportul Studenţesc
  • Ceahlăul Piatra Neamţ – Concordia Chiajna
  • FC Braşov – Petrolul Ploieşti
  • Dinamo Bucureşti – Rapid Bucureşti
  • Astra Ploieşti – Gaz Metan Mediaş
  • Steaua Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu
  • FCM Târgu Mureş – Universitatea Cluj

Etapa a VIII-a (24 septembrie)

  • Rapid Bucureşti – CFR Cluj
  • Concordia Chiajna – FC Braşov
  • Petrolul Ploieşti – Dinamo Bucureşti
  • Universitatea Cluj – Ceahlăul Piatra Neamţ
  • FC Vaslui – Voinţa Sibiu
  • Sportul Studenţesc – Steaua Bucureşti
  • Oţelul Galaţi – CS Mioveni
  • Pandurii Târgu Jiu – Astra Ploieşti
  • Gaz Metan Mediaş – FCM Târgu Mureş

Etapa a IX-a (1 octombrie)

  • CFR Cluj – Petrolul Ploieşti
  • Voinţa Sibiu – Rapid Bucureşti
  • CS Mioveni – FC Vaslui
  • FC Braşov – Ceahlăul Piatra Neamţ
  • Dinamo Bucureşti – Concordia Chiajna
  • Astra Ploieşti – Sportul Studenţesc
  • Steaua Bucureşti – Oţelul Galaţi
  • Gaz Metan Mediaş – Universitatea Cluj
  • FCM Târgu Mureş – Pandurii Târgu Jiu

Etapa a X-a (15 octombrie)

  • Rapid Bucureşti – CS Mioveni
  • Concordia Chiajna – CFR Cluj
  • Petrolul Ploieşti – Voinţa Sibiu
  • Ceahlăul Piatra Neamţ – Dinamo Bucureşti
  • Universitatea Cluj – FC Braşov
  • FC Vaslui – Steaua Bucureşti
  • Sportul Studenţesc – FCM Târgu Mureş
  • Oţelul Galaţi – Astra Ploieşti
  • Pandurii Târgu Jiu – Gaz Metan Mediaş

Etapa a XI-a (22 octombrie)

  • CFR Cluj – Ceahlăul Piatra Neamţ
  • Voinţa Sibiu – Concordia Chiajna
  • CS Mioveni – Petrolul Ploieşti
  • Dinamo Bucureşti – FC Braşov
  • Astra Ploieşti – FC Vaslui
  • Steaua Bucureşti – Rapid Bucureşti
  • Pandurii Târgu Jiu – Universitatea Cluj
  • Gaz Metan Mediaş – Sportul Studenţesc
  • FCM Târgu Mureş – Oţelul Galaţi

Etapa a XII-a (29 octombrie)

  • Rapid Bucureşti – Astra Ploieşti
  • Concordia Chiajna – CS Mioveni
  • Petrolul Ploieşti – Steaua Bucureşti
  • Ceahlăul Piatra Neamţ – Voinţa Sibiu
  • FC Braşov – CFR Cluj
  • Universitatea Cluj – Dinamo Bucureşti
  • FC Vaslui – FCM Târgu Mureş
  • Sportul Studenţesc – Pandurii Târgu Jiu
  • Oţelul Galaţi – Gaz Metan Mediaş

Etapa a XIII-a (5 noiembrie)

  • CFR Cluj – Dinamo Bucureşti
  • Voinţa Sibiu – FC Braşov
  • CS Mioveni – Ceahlăul Piatra Neamţ
  • Astra Ploieşti – Petrolul Ploieşti
  • Steaua Bucureşti – Concordia Chiajna
  • Sportul Studenţesc – Universitatea Cluj
  • Pandurii Târgu Jiu – Oţelul Galaţi
  • Gaz Metan Mediaş – FC Vaslui
  • FCM Târgu Mureş – Rapid Bucureşti

Etapa a XIV-a (19 noiembrie)

  • CFR Cluj – Universitatea Cluj
  • Rapid Bucureşti – Gaz Metan Mediaş
  • Concordia Chiajna – Astra Ploieşti
  • Petrolul Ploieşti – FCM Târgu Mureş
  • Ceahlăul Piatra Neamţ – Steaua Bucureşti
  • FC Braşov – CS Mioveni
  • Dinamo Bucureşti – Voinţa Sibiu
  • FC Vaslui – Pandurii Târgu Jiu
  • Oţelul Galaţi – Sportul Studenţesc

Etapa a XV-a (26 noiembrie)

  • Voinţa Sibiu – CFR Cluj
  • CS Mioveni – Dinamo Bucureşti
  • Astra Ploieşti – Ceahlăul Piatra Neamţ
  • Steaua Bucureşti – FC Braşov
  • Universitatea Cluj – Oţelul Galaţi
  • Sportul Studenţesc – FC Vaslui
  • Pandurii Târgu Jiu – Rapid Bucureşti
  • Gaz Metan Mediaş – Petrolul Ploieşti
  • FCM Târgu Mureş – Concordia Chiajna

Etapa a XVI-a (3 decembrie)

  • CFR Cluj – CS Mioveni
  • Voinţa Sibiu – Universitatea Cluj
  • Rapid Bucureşti – Sportul Studenţesc
  • Concordia Chiajna – Gaz Metan Mediaş
  • Petrolul Ploieşti – Pandurii Târgu Jiu
  • Ceahlăul Piatra Neamţ – FCM Târgu Mureş
  • FC Braşov – Astra Ploieşti
  • Dinamo Bucureşti – Steaua Bucureşti
  • FC Vaslui – Oţelul Galaţi

Etapa a XVII-a (10 decembrie)

  • CS Mioveni – Voinţa Sibiu
  • Astra Ploieşti – Dinamo Bucureşti
  • Steaua Bucureşti – CFR Cluj
  • Universitatea Cluj – FC Vaslui
  • Sportul Studenţesc – Petrolul Ploieşti
  • Oţelul Galaţi – Rapid Bucureşti
  • Pandurii Târgu Jiu – Concordia Chiajna
  • Gaz Metan Mediaş – Ceahlăul Piatra Neamţ
  • FCM Târgu Mureş – FC Braşov

Etapa a XVIII-a, prima a returului, se va disputa tot în acest an, pe data de 17 decembrie.

* În cazul în care Tribunalul de Arbitraj Sportiv de la Lausanne va da dreptate cluburilor FC Timişoara, Gloria Bistriţa şi FC Bihor, care nu au primit licenţa pentru Liga I, acestea vor lua locul formaţiilor Sportul Studenţesc, Voinţa Sibiu şi, respectiv, CS Mioveni.

Load More Related Articles
Load More By Mihai Mircea Totpal
Load More In 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Check Also

TOP 3 MOTIVE pentru care sa investesti intr-o CASA de VACANTA la tara

O casa de vacanta este visul multor oameni dupa ani intregi de munca si dupa ce agitatia o…