1 min read
0
0
235

Academia de Lupte Libere “Ambiţia Madalin” a cucerit 16 medalii la Cupa României “Shogun Challange”, desfăşurată la Bucureşti. Cu un lot de 20 de sportivi, pregătiţi de Madalin Tănase, clubul prahovean a ocupat locul 2 pe ţară cu copiii, şi locul 3 cu juniorii mari. 7 a fost numărul medaliilor de aur, 5 de argint si 4 de bronz. Au participat 280 de sportivi de la 15 cluburi din toată ţara. Competiţia a avut invitaţi speciali cum ar fi Mike Brian, preşedintele Federaţiei Mondiale de kick-box, şi Ciprian Sora,  luptător K1. Următorul turneu oficial va fi găzduit chiar de către clubul prahovean pe 5 iunie, la Baicoi.