×

Parteneriat pentru o justitie de calitate

Parteneriat pentru o justitie de calitate

138 Parteneriat pentru o justitie de calitateAstazi, 4 aprilie, ora 10.00, Curtea de Apel Ploiesti, impreuna cu Uniunea Nationala a Mediatorilor din Romania, organizeaza – la sediul Camerei de Comert si Industrie Prahova (Sala Europa) – deschiderea sesiunii de lucrari din cadrul Campaniei “Parteneriat pentru o justitie de calitate”, care se va desfasura in perioada aprilie – iunie . La eveniment au fost invitate sa participe conducerile Tribunalelor Prahova, Dambovita si Buzau, precum si ale judecatoriilor aflate in circumscriptia acestora, reprezentanti ai Parchetelor de pe langa instantele arondate Curtii de Apel Ploiesti, conducerile inspectoratelor de politie din cele trei judete mai sus mentionate.
Reamintim ca scopul campaniei il reprezinta cresterea calitatii actului de justitie prin reducerea numarului de dosare aflate pe rolul instantelor de judecata, propunerea unor solutii de reducere a cheltuielilor statului pentru sistemul judiciar. Modalitatile de abordare a tematicilor propuse sunt cele ale comunicarii, ale discutiilor libere pe marginea cadrului legislativ si a problemelor sesizate in practica judiciara etc.

SURSA: http://www.ziarulprahova.ro

Partajează acest conținut:

Eu sunt principalul “vinovat” pentru existenta acestei publicații electronice, pretențios numita “Revista”, care își consuma existenta acum în mediul virtual. Sunt un simplu blogger, fără veleități de jurnalist sau studii de specialitate în acest domeniu, fiind economist la baza și manager în activitatea profesionala. Aceasta revista este pentru mine, în primul rand, un hobby, un rezultatul al unei munci zilnice susținută cu mare pasiune și dragoste de tot ce tot ce înseamna frumos în viata (caractere, fapte, locuri), veștile bune și gândirea pozitiva în special, din simpla dorința de a COMUNICA și de a fi mai aproape de OAMENI.

Publică comentariul

You May Have Missed