In perioada 4-8 noiembrie, la Limassol, in Cipru, s-a desfasurat o noua editie a Campionatului European de karate traditional fudokan-shotokan, competitie la care au participat 26 de sportivi de la clubul Conpet-Petrolul Ploiesti, pregatiti de antrenorul Aurelian Nicolae. Ploiestenii au avut evolutii remarcabile, dintre cei 26 de sportivi 24 aducand medalii, confirmand, inca o data, valoarea clubului Conpet-Petrolul.

REZULTATE:
COPII III (8-9 ANI)
kata ind masculin – Radu Marin – locul I
COPII II (10-11 ANI)
kumite ind feminin – Crina Tudor – locul III
COPII I (12-13ANI)
kata ind masculin – Lixandru Horatiu – locul I
kata ind feminin – Ioana Ursulescu – locul I
kumite ind masculin – Lixandru Horatiu – locul I
kumite ind feminin – Andreea Neagu – locul I
kata echipe masculin – Lixandru Horatiu, Radu Popescu, Robert Manta (Asagi Breaza) – loc I
kata echipe feminin – Irina Sandu, Ioana Ursulescu, Andreea Neagu – locul I
enbu masculin – Lixandru Horatiu, Radu Popescu – loc I
enbu mixt – Ioana Ursulesc, Radu Popescu – loc I
kumite ind masculin – Radu Popescu – locul II
kumite ind feminin – Ioana Ursulescu – locul III
kata ind masculin – Radu Popescu – locul IV
CADETI (14-15 ANI)
kata ind feminin – Andreea David – locul I
kata ind masculin- Marius Creta- locul I
enbu mixt – Marius Creta, Mihaela Niculae – locul I
enbu masculin – Marius Creta, Tiberiu Popescu – locul I
kata echipe masculin – Marius Creta, Tiberiu Popescu, Costin Nistor – locul I
kata echipe feminin – Mihaela Niculae, Andreea David, Ioana Dumitru (Galati) – locul I
fuku-go masculin – Costin Nistor – locul II
kumite ind feminin – Andreea David – locul III
kata ind masculin – Costin Nistor – locul IV
kata ind feminin – Mihaela Niculae – locul IV
JUNIORI (16-18 ANI)
Kumite ind feminin – Sabina Beldeanu – locul III
TINERET (19-21 ANI)
kata ind masculin – Octavian Uruc – locul I
kata echipe masculin – Octavian Uruc, Tudor Graur, Mihaita Visan – locul I
enbu masculin – Tudor Graur, Mihaita Visan – locul I
enbu mixt – Sabina Beldeanu, Cosmin Porumboiu – locul II
kumite echipe masculin – Cosmin Porumboiu, Uruc Octavian – locul II
SENIORI (+ 21 ANI)
kata ind feminin – Manona Danciu – locul I
kata echipe feminin – Manona Danciu, Cristina Gustoiu, Corina Tanasescu – locul I
kata echipe masculin – Robert Miclea, Romeo Trandafir, Tiberiu Matei – locul I
enbu masculin – Romeo Trandafir, Adrian Cojocaru – locul I
enbu mixt – Manona Danciu, Robert Miclea – locul I
kumite echipe masculin – Adrian Cojocaru, Calin Marincas (Zalau), Oliwer Dobre (Slatina) – locul I
kata ind masculin – Robert Miclea – locul II
fuku-go feminin - Corina Tanasescu - locul II
kata ind masculin – Matei Tiberiu – locul III
kata ind feminin – Cristina Gustoiu – locul III

SURSA: http://www.ph-online.ro

Load More Related Articles
Load More By Mihai Mircea Totpal
Load More In 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Check Also

Vasilica GRIGORAȘ – Omul și cartea, ființe deopotrivă

„Cărţile sunt fiice ale cerului pogorâte pe pământ ca să aline suferinţele neamului omenes…