Home Breaking News Stiri Brasov 5 medalii balcanice pentru braşovenii de la CS Kokoro

5 medalii balcanice pentru braşovenii de la CS Kokoro

1 min read
0
0
238

În Cipru, la Larnaca, a avut loc, în perioada 21-27 septembrie, Campionatul Balcanic de ju-jitsu, din lotul naţional al României făcând parte şi trei sportivi de la CS Kokoro Braşov.

Tudor Jianu a reuşit să cucerească două medalii, una de argint la categoria -55 kg a sportivilor sub 18 ani şi una de bronz la sub 15 ani. Tot la juniori, Alexandru Blănaru a luat „bronzul” la categoriile sub 18 şi sub 15 ani (-50 kg). În fine, la seniori, categoria +21 de ani (-77 kg), Ciprian Bucur a urcat pe treapta a treia a podiumului. Braşovenii au obţinut cele mai bune rezultate ale echipei României, care a încheiat competiţia pe locul 5.