×

Rezultate de excepţie obţinute de elevi ai Colegiului Naţional „Mihai Viteazul” Ploieşti

Rezultate de excepţie obţinute de elevi ai Colegiului Naţional „Mihai Viteazul” Ploieşti

Una dintre cele mai cunoscute instituţii de învăţământ atât din Prahova, cât şi din Ploieşti, se poate lăuda, anul acesta, că a înregistrat, datorită succeselor obţinute de unii dintre elevi, rezultate de excepţie. Este vorba despre faptul că patru elevi, colegi de clasă, din clasa a XII-a, au fost admişi la unele dintre cele mai bune universităţi din lume.

103100-lmv_L Rezultate de excepţie obţinute de elevi ai Colegiului Naţional „Mihai Viteazul” Ploieşti
La sfârşitul săptămânii trecute, pe adresa redacţiei am primit informaţia conform căreia una dintre elevele colegiului amintit – Ioan Alexandra Diana – a primit vestea că a fost acceptată la Imperial College London. Numai că aceasta este colegă cu alţi trei elevi – Matei Banu, Adrian Căpraru şi Valentin Datcu – care, de asemenea, au fost acceptaţi la o altă universitate de top din lume, Oxford.

Rezultatele obţinute de aceşti tineri confirmă, încă o dată, faptul că învăţământul prahovean continuă să înregistreze rezultate notabile, aceştia urmând să studieze la cele mai importante centre academice din lume.

SURSA: http://ph-online.ro

Partajează acest conținut:

Eu sunt principalul “vinovat” pentru existenta acestei publicații electronice, pretențios numita “Revista”, care își consuma existenta acum în mediul virtual. Sunt un simplu blogger, fără veleități de jurnalist sau studii de specialitate în acest domeniu, fiind economist la baza și manager în activitatea profesionala. Aceasta revista este pentru mine, în primul rand, un hobby, un rezultatul al unei munci zilnice susținută cu mare pasiune și dragoste de tot ce tot ce înseamna frumos în viata (caractere, fapte, locuri), veștile bune și gândirea pozitiva în special, din simpla dorința de a COMUNICA și de a fi mai aproape de OAMENI.

Publică comentariul

You May Have Missed